Modrá barva v moderním bytě

Jak si vymalovat byt? Jakou zvolit barvu? Čeho se držet a na co dát pozor? Pojďte se s námi podívat na možnosti modré barvy. Že by Vás modrá barva nenapadla? Bojíte se jí? Přečtěte si následující a třeba podlehnete….

Modrá barva je elegantní barva, která je mocná, silná. Je to barva, která uklidňuje a uvolňuje.Svou mírností a půvabností dokáže vnést do našich životů pohodu a klid. Působení modré barvy se využívá při mnoha příležitostech. Naplňuje nás porozuměním, klidem, dokážeme se díky ní zklidnit a vnést mír do mnoha konfliktů. Tato barva je symbolem čistoty, svěžesti a chladu. Nehodí se tedy do místností, kde by chlad podpořila, ale pozor – má úžasnou schopnost zvětšit prostor. Pokud ji tedy aplikujete na vzdálenější stěnu – místnost bude vypadat mnohem větší. Modrou barvu je dobré kombinovat tón v tónu, zkombinujte ji s azurovou a tyrkysovou. Blankytně modrou skvěle doplní i žlutá, červená a zelená barva.

Takže modrou barvu doporučujeme do ložnic, kde podpoří vaši relaxaci, potřebné uvolnění a zklidnění před vaším spánkem. V pracovně Vám bude stimulovat myšlení, zvýší stupeň a míru soustředění a podpoří vaši kreativitu. No a protože modrá barva je barvou vody bude nádherná v koupelně, kde ji skvěle doplníte tyrkysovými a modrozelenými tóny.