Jak oživit vaši starou kuchyni

Chcete novou kuchyň, ale hlavně to nesmí moc stát? Nestačilo by tu starou zrenovovat?

Přece jen jste na její uspořádání už zvyklá. Vaše místnost pro vaření prokoukne i pouhým vymalováním stěn. Určitě už jsme si všimli, že řada restaurací je vymalována v odstínech oranžové a červené a není to náhodou. Právě tyto barvy podle psychologů podporují chuť k jídlu a s trochou nadsázky bychom mohli říci, že cihlově oranžové stěny v kuchyni předurčují jejího majitele k nadváze. Další možností renovace mohou být jen vyměněné úchytky dvířek.

Bílé kuchyně se těší stále velké oblibě – hodí se takřka do každého interiéru, působí čistě a elegantně. Po dlouhé zimě ale možná máte sněhobílé barvy plné zuby! Rádi vám proto poradíme, jak bílou kuchyň vkusně a přitom nápaditě zkrášlit.

Bílá může působit až nepřirozeně a zároveň není vhodná do rodiny s malými dětmi, protože se velmi těžko udržuje v původní bělosti. Bílou kuchyň je vhodné ozvláštnit například natřením dvířek či jejich potažení samolepící folií. Pokud nechcete měnit její barvu, dodáte své kuchyni šmrnc a moderní styl vhodnými nerezovými či skleněnými doplňky.