Vymalovat nebo polepit?

Malování interiérů většinou předchází dlouhé přemýšlení, jak by stěny měly být barevné. Manžel, který by se měl chopit válečku nebo štětky, většinou prosazuje bílou. Ta přece nikdy nevyjde z módy! Manželky a samozřejmě i všichni malíři pokojů ale vědí, že bílá je sice klasikou, kterou ani nejnovější trendy neohrozí, měly by ji ale doplnit i další barvy. Prostorám, ve kterých jsou hlavní dekorací právě malby, to výrazně prospěje. Jaký druh nátěru použít, s tím malíři zákazníkům hravě poradí.

Ale s odstíny? Při malování interiérů je totiž důležité právě sladění barev. Ani na to ale nepotřebujete nákladné služby designérů, stačí šikovní malíři nebo zkušené ženské oko. Ti s vámi nejdříve proberou vaše představy, a pak vám je potvrdí, nebo naopak vyvrátí. A je to věda.

Co třeba modrý nebo fialový obývák? To vám asi všichni zamítnou, pokoj by pak byl příliš studený a netečný. Zato červená nebo oranžová, to jsou živé barvy. Možná ale nechcete odstíny, které by vás podněcovaly, a dáte přednost klidné pohodě. Můžete ji nechat vylepšit buď obrázky, na které i šikovní malíři pokojů používají nápadité šablony, nebo dekoracemi. Šablony jsou z omyvatelného plastu, a tak je lze použít opakovaně.

Práci je lepší svěřit zkušeným řemeslníkům, abyste neponičili po malování interiérové stěny. Se samolepicími dekoracemi si dokážete poradit i sami. Než začnete, měli byste si ujasnit, zda chcete výzdobu abstraktní, složenou třeba jen z několika velkých barevných puntíků, nebo dáte přednost květinové romantice. Do dětských pokojů se však navzdory módním trendům stále hodí nejvíce pohádkové postavičky. Nástěnných dekorací je na trhu spousta, vybírat je ale musíte opatrně, aby ladily s celým interiérem.