Proměňte svou koupelnu ve wellness díky infrasauně

Proměňte svou koupelnu ve wellness díky infrasauně

Jak naložit s koupelnou větších rozměrů? Chcete, aby byla nejen vkusná a praktická, ale zároveň vám umožnila aktivně odpočívat a udělat něco pro své zdraví? Pořiďte si do ní infrasaunu.

Infrasauna do koupelny

I v České republice si lidé oblíbili saunu. Rádi ji navštěvují, ale stále častěji si ji pořizují i do svých domovů. V koupelnách ve větších bytech a domech se setkáte především s infrasaunou, která se díky svým kompaktním rozměrům vejde i do interiéru.

Infrasauna funguje na principu emise infračerveného záření, jež dokáže pronikat hluboko do svalové tkáně, a to již při teplotách kolem 50oC. Lidé tak nemusí být vystavováni tak vysokým teplotám jako v klasických saunách. Díky tomu jsou vhodné o pro mnohé z těch, kterým se ze zdravotních důvodů pobyt v klasické sauně nedoporučuje. I když je pobyt v infrasauně lépe snášený, nemocní lidé by měli její využívání konzultovat se svým lékařem.

Účinky infrasauny

Infrasauna vám umožní příjemný a ničím nerušený odpočinek, což samozřejmě přispívá ke zmírnění stresu, napětí a dlouhodobě pomáhá řešit i různé psychické potíže lehčího rázu.

Kromě toho, že infrasauna napomáhá k větší psychické rovnováze díky prohřívání těla a jeho prokrvení posiluje celkově imunitu, odstraňuje či zmírňuje bolesti zad a svalů, je vhodná po fyzických výkonech (pomáhá načerpávat energii), podporuje hojení poranění, popálenin, ale i ekzémů. Celkově má na pokožku pozitivní vliv. Čistí ji a podporuje její elasticitu. Kůží odchází i pot a s ním mnohé toxiny.

Pobyt v infrasauně je vhodný rovněž pro alergiky a astmatiky. Tamější klima jim pomáhá uvolnit dýchací cesty.

Chcete-li něco udělat pro svou duševní pohodu i fyzické zdraví a zároveň máte dostatek místa v koupelně či jinde v bytě či domě, zvažte infrasaunu. Vybírat můžete z větších i zcela kompaktních zařízení.