Nechte se hýčkat při relaxaci ve vířivce

Nechte se hýčkat při relaxaci ve vířivce

Lidé si v posledních letech oblíbili služby z oblasti wellness. Vyhledávají je v různých centrech, ale rádi se nechávají hýčkat i v pohodlí svého domova – třeba právě prostřednictvím vířivek.

Vířivky

Vířivka představuje hydromasážní bazének s teplou vodou kolem 37oC. Jejím základem je filtrační systém umožňujícím hydromasáž. Ta si liší podle typu trysek. Dělíme je na dvě skupiny – vodní a vzduchové. O podobě hydromasáže rozhoduje i počet trysek a jejich nastavení.

Na trhu jsou různé modely vířivek. Liší se svými rozměry, počtem a nastavením trysek, systémem filtrace a mnoha dalšími parametry. Cenu ovlivňuje také výbava vířivky. Nadstandardní modely jsou vybavené chromoterapií (účinek světla), audio systémem, pohodlným ovládáním a dalšími prvky, díky kterým si člověk může svou hydromasáž ještě více vychutnat.

Lidé si do svých domovů mohou pořídit venkovní i vnitřní vířivku. V současné době dokonce existují velmi kompaktní vnitřní vířivky, které nezaberou ani příliš prostoru, díky čemuž se stávají dostupnější.

Při koupi vířivky se zajímejte také o její celkovou konstrukci, náročnost na čištění a mějte na paměti, že je nutné předem zajistit místo. Venkovní vířivky vyžadují stavební přípravy, ale bez jistých opatření (například elektroinstalace) se neobejdete ani před instalací vnitřní vířivky.

Účinky vířivek

Pobyt ve vířivce člověka příjemně uvolní a zbaví ho všech starostí a stresů. A pokud pobývá ve vířivce pravidelně, má to celkově velmi pozitivní vliv na jeho psychiku. Psychické uvolnění však není jediným pozitivním účinkem, který vířivky přinášejí.

Mají blahodárný vliv i na fyzické zdraví. Zlepšují nespavost, krevního oběh a činnost srdce, uvolňuje bolavé svaly a klouby. Kladný vliv má i na dýchací cesty a detoxikuje tělo. Celkově podporuje imunitu a zdraví člověka.