Proč zvolit PVC podlahu?

Proč zvolit PVC podlahu?

Podlahy z měkčeného CV (tzv. PVC) jsou v současnosti nejžádanější na trhu. Jaké jsou kromě ceny a snadné montáže výhody tohoto podlahového řešení?

PVC je jedním z nejpoužívanějších materiálů na planetě, ročně se ho vyrobí přes 32 miliónů tun. To je pořádné číslo, PVC zaujímá v pořadí materiálů s největší světovou produkcí hned 3. místo. Díky své snadné výrobě nahrazuje v moderním stavitelství tradiční materiály jako dřevo, beton, ale i hlínu a textilní materiály. Při výběru vhodného materiálu, například i pro Vaši podlahu však rozhodují i jeho specifické a téměř ideální vlastnosti. Při výrobě se do PVC přidávají přísady pro změkčení, či stabilizování a dosahuje se tak jeho úpravy pro lepěší použití.

Často slyšíme, že je PVC zdraví škodlivé, riziko však představuje spíše jeho likvidace, která se často podceňuje a neprovádí se správně. Při správném zacházení a volbě kvalitního PVC je považován tento materiál za neškodlivý.

Volba PVC je v mnoha ohledech nejsnadnějším řešením problému podlahových krytin – jak pro Vás, tak pro odborníka, který pokládku provádí. Vzhledem k mnoha nabízeným metrážím (obvykle 2 – 5 metrů) si snadno vyberete rozměr s minimem ořezů tak, aby vzniklo co nejméně odpadu. Oproti přírodním materiálům, které bývají i výrazně dražší, je navíc stabilní, časem nijak nepracuje, ani se příliš nemění jeho odstín v meřítku času.

Pro Vás zvolení tohoto materiálu znamená především volnost ve výběru ze široké škály motivů, které jsou mnohdy k nerozeznání od skutečného dřeva, k dispozici jsou ale i překvapé a originální designy, které rozzáří Váš byt, nebo dům. Oproti jiným materiálům je měkčí na došlap a tlumí nárazy chodidel. Jeho teplotní vjem je také velké plus.

I přes to, že si můžete doma PVC podlahu položit svépomocí, je výrazně doporučené se nejprve informovat u obdorníků, nebo jim pokládku přenechat. Vyhnete se tak nepříjemnostem s nerovností povrchu a mezerám mezi spárami.